GÜNCEL
ARAMA MOTORU

Web'de Ara Site içinde Ara
FORUMDAN
 
SÜRYANİLERLE İLGİLİ WEB SİTELERİ

» Türkiye'nin Alternatif Medyası: MİNİDEV
Türkçe yayınlanan bu haber portalında Süryani kültürü ve haberleri ile ilgili bilgileri bulmanız mümkün. Periyodik olarak güncellenen bir site. Bu haber portalında ayrıca Farklı renkler, farklı kültürler başlığı altında Türkiye'de yaşayan diğer azınlıklarla ile ilgili bilgileri de bulabilirsiniz.


» Süryani Ortodoks Patrikhanesi Resmi İnternet Sitesi:
Dünyada yaşayan Ortodoks (Kadim) Süryanileri dinsel açıdan temsil eden patrikhanenin resmi internet sitesi. Dini konularda aradığınız bütün bilgileri bu sitede rahatlıkla bulabilirsiniz. Site İngilizce olarak hazırlanmış.
» İstanbul Ortodoks Süryani Metropolitliği :
İstanbul'da yaşayan Kadim Süryanilerin bağlı bulunduğu metropolitliğin hazırladığı bir site. Genelde Kilise tarihi ve haberlerini bulabileceğiniz bu site hem İngilizce hem de Türkçe olarak hazırlanmış.
» Mor Gabriel Manastırı - Turabdin Metropolitliği:
Turabdinde bulunan Mor Gabriel Manastırı için hazırlanan bu site İngilizce, Türkçe ve Süryanice dillerinde yapılmış. İçerisinde güncel haberler, tarihçe, resimler ve süryanilere özgü terimleri anlatan bir sözlükte yer alıyor.
» Deyrulzafaran Manastırı: Mardin'deki Süryani Deyrulzafaran Manastırı için hazırlanan bu site de manastır tarihi, haberler, resimler, anı defteri, kitaplık ve makale bölümleri yer alıyor. Site İngilizce ve Türkçe hazırlanmış. Ayrıca manastırın ziyaret saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
» Nor Zartonk : İstanbul'da yaşayan azınlıklar tarafından kurulan , herkesin fikrini açıkça beyan edebileceği, katılımcı, şeffaf, özgürlükçü bir platformdur.
» Midyat Kültür Portalı: Bir dönem Süryanilerin yoğun olarak yaşadığı ve kültürel olarak derin izler bıraktığı Midyat yöresini ve burada yaşayan değişik kültürleri de anlatan kapsamlı bir site
» Süryaniler ve Diyarbakır : Araştırmacı ve eğitmen Mehmet Şimşek tarafından hazırlanan türkçe bir site. Diyarbakır'da yaşayan Süryaniler'in kent üzerindeki etkileri anlatılarak resimler ve görsel malzemelerle zenginleştirilmiş
» Süryanice Radyo Programı : İsveç resmi radyosunda haftada 4 kez yayınlanan Süryanice radyo programı Qolo'yı internetten online olarak dinleyebileceğiniz bir internet adresi
» Süryani Televizyonu-Suroyo TV : İsveç'ten yayın yapan Suryoyo Tv isimli Tv kanalının haber portalı. Günlük haberler, televizyon yayın akışı ve yayın frekanslarını bulabileceğiniz bu site İngilizce olarak hazırlanmış. Ayrıca Forum köşesinde görüş ve fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.
» Süryani Televizyonu- Suryoyo Sat : İsveç'te yayın yapmaya başlayan yeni bir Süryani Tv kanalı. İngilizce ve Süryanice olarak hazırlanmış. Tv kanalı hakkında bilgiler içeriyor
» Süryanilerle İlgili Video Seyretme : Dünyanın dört bir tarafından Süryanilerin üye olarak video yükleyebileceği ve seyredebileceği bir ortam. İngilizce hazırlanmış
» İstanbul Azınlıkları: İstanbul'da yaşayan azınlıkların tümüne yönelik yayın yapan, AB fonlarıyla kurulmuş bir internet portalı. Sitemizden aldıkları yazıları iznimizle yayınlıyorlar.
» Irak Süryanileri: Irak'ta yaşayan Süryani, Asuri ve Keldanilerin yaşadıkları zorlukları resimlerle anlatan, haber,makale ve tarihsel dökümanların yer aldığı site İngilizce olarak hazırlanmış.
» Kerboran Süryanileri : Şimdiki adı Dargeçit ilçesi olan Kerboran'da yaşamış olan Süryanileri anlatan ve şimdiki sakinleri olan müslümanlar ile kaynaştırmaya çalışan bir site.
Diasporada yaşayan Süryaniler tarafından İngilizce olarak hazırlanmış haber portalları. Devamlı güncellenen sitelerde, değişik konu başlıkları altında forum köşeleri mevcut. İçerik olarak oldukça zengin ve kapsamlı siteler.
» http://www.bethsuryoyo.com
» http://www.nineveh.com
» http://www.zindamagazine.com
» Süryani E-Dergisi: NOTURO : İsveç Süryani Gençlik Federasyonu tarafından hazırlanan İsveçce, İngilizce ve Süryanice olarak yayınlanan bir e-dergi sitesi.
» Süryani Bir Sanatçının Sitesi : Ailesi Urfa'dan Amerika'ya göç etmiş ve kendisi sanatçı olan bir Süryaninin hazırladığı, güzel resimler içeren bir site
» Süryanileri Bul: Kültür, tarih, makale ve Süryanilere ait mail listelerinin olduğu bir site
» Süryani Katolikler : Amerika'da yaşayan ve çoğu Mardin'den göç etmiş Süryani katoliklerin resmi web sayfası
» Süryani Katolik Gençliği : Kanada'da yaşayan Süryani Katolik gençlerinin kurduğu bir site
İçlerinde her türlü konu başlığını barındıran, tarihten, müzik ve tartışma forumlarına kadar her türlü bilgiyi edinebileceğiniz, diğer Süryani sitelere ait linkleri bulabileceğiniz, foklorik öğeler içeren zengin kapsamlı, İngilizce hazırlanmış Süryani siteleri
» http://www.suryoyo-online.org
» Keldanilerin Sitesi

» Süryanice Müzik Sitesi

» Bir Süryani Sivil Toplum Örgütü:ArDo : Arami  Demokratik  Organizasyonu (ArDO)'nun resmi sitesi.
» Süryanice Öğreten Bir Site: Online olarak Süryanice öğreten bir site
» En iyi 50 Süryani Sitesi: İnternet ortamında en iyi 50 Süryani sitesinin adresini bulunduran bir site. Hazırladığınız bir siteniz adresini kaydedip insanlar tarafından ziyaret edilebilmesini sağlayabiliyorsunuz. İngilizce hazırlanmış.
» Süryanice Şarkı Örnekleri: Bir çok Süryani sanatçıya ait Süryanice şarkı örneklerini dinleyebileceğiniz, ilave olarak şarkı sözlerini İngilizce ve Süryanice olarak bulabileceğiniz güzel bir site
» http://www.betnahrain.org : Süryanice iki nehrin arasında anlamına gelen, Amerika'da Kaliforniya eyaletindeki Ceres kentinde bulunan Bethnahrin Kültür Merkezinin hazırladığı, haftanın yedi günü ve 24 saat yayın bir TV kanalının internet sitesi
» http://www.bethnahrin.de : Almanya Bethnahrin Derneğinin web sitesi
» Midyat Sitesi : Hollanda'da yaşayan süryanilerin Midyat'a özlemini anlatan bir site
» Turabdin'den Haberler: Türkiye'den İsveç'e göç etmiş Süryanilerin İsveç'çe hazırladığı bir site. Sitede Tur-abdin'den haberler, resimler ve chat odaları bulunuyor
» Urfanın Süryanicesi : Adını Urfa şehrinin Süryanice anlamından alan bu site çeşitli başlıklar adı altında genel bilgiler sunmakta.
» Doğu Süryani Kilisesi gayri resmi sitesi Doğu Süryanileri'ni anlatan gayet kapsamlı bir site
» Maruni Süryaniler : Lübnan'da yaşayan Maruni Süryanileri anlatan bir site
» Kıbrıs'lı Maruni Süryaniler : 9.yüzyıldan beri Kıbrıs'ta yaşayan Maruni süryanilerin sitesi
» Brezilya Süryanileri : Brezilya'da yaşayan, Mardin ve Midyat'tan göç etmiş Süryanilerin sitesi
» Ermenistan Süryanileri : Ermenistan'da yaşayan Süryanileri anlatan bir site
» Amerika Keldani Kilisesi : Amerika'da ki Keldani Kilisesinin resmi sitesi
» Tahran Süryani Protestan Kilisesi : Tahran Süryani Protestan Kilisesi resmi web sitesi
» Almanya Süryanileri : Almanya'da yaşayan Süryanilerin Almanca olarak hazırladığı bir site. Forum, chat, okur köşesi,süryanice mp3 ve düzenlenen etkinliklerin fotoğraflarını bulabileceğiniz ilginç bir site.
» Akademik Süryanice Dil Sitesi:BETHMARDUTHO Dünyanın en eski dili olan Aramice'yi yaşatmak ve korumak amacıyla, süryanice dil akademisinin hazırladığı bir site. Bu sitede süryanice yazılım programları ve fontlar bulunmaktadır. Kendi bilgisayarınıza rahatlıkla yükleyebilirsiniz.Site ingilizce olarak hazırlanmış.
» Süryanice Dil Dergisi :HUGOYE Süryanice diline yönelik bilimsel çalışmalar yapan ve bu konudaki çalışmalara yer veren bir derginin sitesi. İçeriğin tümü İngilizce.
» Orta Avrupa Süryani Kadim Metropolitliği: Orta Avrupa'da yaşayan Süryanileri dini açıdan temsil eden metropolitliğin hazırladığı site.Bu sitede haberler, linkler, tarih ve kitap satın alınabilecek bölümler var.İngilizce olarak hazırlanmış.
» Amerika Ortodoks Süryani Metropolitliği: Amerika'da ki Süryani ortodoks kilisesinin İngilizce olarak hazırladığı bir site. Kilise tarihi ve bilgilerinin yanısıra bazı ayinlerin mp3'ünü bulabileceğiniz bu sitede, dünyada yaşayan Süryani çocuklarına burs veren bir kuruluşla ilgili bilgiler de var.
» Pshitto : Bütün Süryani Kiliselerinin kullandığı ahdi cedid (Yeni Ayet-İncil) ile ilgili bir site
» Süryanice Kitaplar : İsveç'te yaşayan Süryani yazar Besim Aydın'ın küçük çocuklar için Süryanice ve İsveççe dini temalı didaktik eserler çıkaran Arjovi adlı yayın evinin web sayfası.
» Midyat Süryani Kültür Derneği: Süryaniler tarafından Midyat'ta kurulan sivil derneğe ait resmi web sitesi
» Midyat Rehberi: Midyat'ta bulunan firmalara ulaşabileceğiniz ve işyerinizi ekleyebileceğiniz bir portal
» Mıhellemiler: Mıhellemilerin dünyadaki ilk ve tek sitesi. Mıhellemiler ile ilgili en objektif , çarpıcı belge, bilgi ve haberler bu sitede. Birbirinden güzel fotoğraflar ve şarkılarda içeren bu site insanlararası diyaog için bir köprü vazifesi görmektedir.

NOT: suryaniler.com kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik ilgili sitelerin sorumluluğu altındadır.

 
   

   


© Copyright 2008 www.suryaniler.com
tasarım: Web Tasarım