GÜNCEL
ARAMA MOTORU

Web'de Ara Site içinde Ara
 
Forum sözleşmesi


E-posta: Şifre: Şifre Hatırlat | Üye Ol

KONUYU AÇAN: A.Vahap Omuzlar 94.122.139.***
14.05.2014 23:33:35
Konu: ANCAK BU BÖYLE GİTMEZ SÖMÜRÜ DEVAM ETMEZ
2013 yılında defalarca gündeme gelip Soma daki iş kazalarının cinayetlere dönüşmesin diye mecliste muhalefet partilerinin Soma maden ocağında ne oluyor? un yanıtını alabilmek için verilen önergeleri ret eden iktidarın bu ülkeye kazandıracağı bir şey kaldı mı?

Cinayet sayısı 300 e yaklaşırken çıkıp yalnızca kendi savunmasını Çin deki,Fransa daki benzeri kazaların geneli yerine seçilen ve kayıpları kabarık olan yıla göre saptayıp nerdeyse Gayet normal. ya da daha önceki bakanları gibi aynı zihniyetle Güzel öldüler. diyerek akıllarınca kamuoyunu bilgilendiriyorum deyip tekrar başa dönerek yüzlerce insanın ve emeklerinin,yetim haklarının unutturulması niyetine soyunanların hala bu zihniyetle yönetecekleri ülkenin gün geçtikçe iç savaş koşullarına aklı zorlayacak kadar getirilmek istendiğinin yegane sorumluluğun iktidar ve birlikte sömüren işbirlikçilerinin cellat düzeyindeki vicdanlarının yokluğu ve insafsızlığı değil midir?

Ancak bu böyle gitmez,sömürü devam etmez.

Dedirtecek kadar kapitalizm derinleştikçe daha çok sömürü daha çok kurban almadan tüm işçi sınıfının ortak dayanışma ve mücadelesiyle son bulabilir mi?
 
CEVAP YAZ - Onaylı Üyelik Gerektirir
isim:
konu:
cevap:
   

   


© Copyright 2008 www.suryaniler.com
tasarım: Web Tasarım