GÜNCEL
ARAMA MOTORU

Web'de Ara Site içinde Ara
 
Forum sözleşmesi


E-posta: Şifre: Şifre Hatırlat | Üye Ol

KONUYU AÇAN: aminuel 194.230.159***
8.04.2014 01:31:11
Konu: SÜRYANI KADININ ONURU
SÜRYANI KADININ ONURU
Kürt Siyasetcilerin önemli isimlerinden Sayin Ahmet Türke Es baskanlik yapacak Degerli ve sevgili kizimiz
Sayin Februniye Akyola üstün basarilar dileriz,Isvicrenin Ticino kantonundaki Süryaniler olarak Seref ve gurur duyuyoruz .
Güzelim Mardine cok iyi ve degerli hizmetler vereceklerine inaniyoruz , kendilerine Isvicredeki yerel yerinden yönetimin pratiyinden faydalanmak ve paylasma arzusu olursa , bu konudaki pratiyi olan insanlarimiz var,eski millet vekilimiz Av:sayin Yasar Ravi locarno liberal partisinin ikinci Baskani Degerli kizimiz Sayin Miryam Malas ve diger kardeslerimiz le birlikte katkimizi sunmaya hazir oldugumuzu Arz etmek isteriz.
Sayin abdulla öcalana,BDP ye ve Kürt halkina sukranlarimizi sunuyoruz.
Mardin büyük sehir Yeni Baskanlara Basarilar dileriz.
Saygi ve segilerimizle selamlar.
 
Kimden: A.vahap Omuzlar  94.122.133.***
15.04.2014 22:26:23
Cevap: SÜRYANI KADININ ONURU
Samimi dayanışmanız ve bu konulardaki deneyim ve pratikleriniz için nazik ve anlamlı kutlamanız için Mardin halkları adına teşekkür ederim

Bir önceki yanıtımı hatalı girip aynı başlıkla açtığım için sayın Aminuel den özür dilerim.
 
Kimden: A.Vahap Omuzlar  94.122.132.***
8.05.2014 00:18:13
Cevap: SÜRYANI KADININ ONURU
Saygıdeğer Ticino Kantonu Halkları ve Sayın Aminuel;

Avrupa nın değişik ülkelerinde yıllarca eyalet,demokratik özerklik veya kantonel,yerinden yönetim/birlikte yönetimlerin Anayasaları,parlamentoları ve hükümetlerinin olduğunu okuyor ya da duyuyoruz.

İsviçre de birçok kantonun birden fazla resmi dillerinin olduğunu da.Bu konuda Almanya da eyalet sisteminin,Fransa da 1982 den itibaren yerinden yönetimin,İtalya da da hatta İspanya da özerk demokratik yapılanmalardan söz edilirken İsviçre nin başta Ticino Kantonu olmak üzere :

Bern,Lüzern,Uri,Zug,Zurih,Cenevre,Jura ve yarım kantonlardan oluşan Basal/1,Basal/2 yi ve diğer kantonlar hakkında fırsat buldukça sizlerden Türkçe bildiğiniz ve sizlere güvendiğimiz için bilgilenmek istiyoruz.

Hem bu sitenin forumuna düşeceğiniz kantonel yapılar hakkındaki bilgi ve deneyimlerinizden yararlanacak hem de Türkçe yazılı değişik kantonlardaki siyasi,ekonomik ve kültürel yaşamın bir parçası olabilecek kaynaklardan kitap,dergi ve broşürlerin aşağıdaki adresime gönderilmesine sevineceğim.

Şimdiden yapacağınız bilgilendirmeler ve göndereceğiniz kaynaklar için teşekkür ederim.

NOT: Süryani Kadının Onuru başlığıyla başarılarını kutladığınız eşbaşkanlarımıza foruma düştüğünüz mesajı tebriklerine gittiğimiz onlarca Mardinli halkımızın önünde ilettim.

A.Vahap Omuzlar
Eğitim-Sen(KESK)
Karayolları Parkı arkası Mardin/Yenişehir

avahapomuzlar47@gmail.com
 
CEVAP YAZ - Onaylı Üyelik Gerektirir
isim:
konu:
cevap:
   

   


© Copyright 2008 www.suryaniler.com
tasarım: Web Tasarım